Festiwal Kultury Harcerskiej Zuchy pobiegły dla Szymona Zaproszenie na zbiórki harcerskie Pomoc dla Szymona Woźnickie zuchy pobiegły dla Szymona Festiwal Kultury Harcerskiej Złap jabłko Zuchy na Dzikim Zachodzie Harcbieg - 5 edycja ogólnopolskiego biegu 15 GZ III Festiwal Piosenki patriotycznej Akcja znicz w pełni udana! Święto Pieczonego Ziemniaka Noc piracka... Realizacja sprawności Marynarz w pełni Światło Betlejemskie I miejsce dla 15 GZ Wodni Przyjaciele

Rodzice w szkole

Święto Pieczonego Ziemniaka

Czy znacie bajkę o ziemniaku ??? Jeśli nie to zapraszam do przeczytania:

"Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić, co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka, potocznie zwanego kartoflem."

W sobotę10 października 14DH Krople Rosy i PGZ Wodni Przyjaciele  spotkali się na stadionie w Woźnikach, aby wspólnie świętować Święto Pieczonego Ziemniaka. Druh Paweł powitał wszystkich następującymi słowami: ”Święto dziś ziemniaka mamy, więc wszystkich zapraszamy, na konkursy i zawody, na zagadki i na pląsy.  Niechaj wszyscy się zjednoczą i  niech mają dziarskie miny. Uśmiech, humor i zabawa to jest najważniejsza sprawa.” I zaczęliśmy zabawę... Było szukanie ziemniaków, wyścig z ziemniakiem na łyżce, sadzenie i zbieranie ziemniaków. Druh Arek uroczyście rozpalił ognisko, a my wraz z druhną Aliną i Karoliną rozpoczęliśmy śpiewy i pląsy, które echo niosło w siną dal. Tak „rozruszani”, wyruszyliśmy na trasę podchodów, gdzie czekało na nas mnóstwo zadań do wykonania. Po powrocie musieliśmy wykonać jeszcze jedno zadanie, a mianowicie „ziemniaczka cudaczka”. Śmiechu i radości było przy tym co niemiara. I tak zaczęliśmy spoglądać na żarzące się ognisko, gdzie piekły się nasze ziemniaczki. Byliśmy już bardzo głodni, zanim jednak przystąpiliśmy do konsumpcji, nastała bardzo uroczysta chwila. Druhna Iza zebrała nas wszystkich w kręgu i odczytała Rozkaz Komendy Hufca Ziemi Wadowickiej, na mocy którego druhna Amelka Drzazga złożyła obietnicę zuchową i tym samym została  prawdziwym zuchem, członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. Po tej uroczystej chwili  rozpoczęliśmy ucztę, delektując się pyszną kiełbaską i ziemniaczkami z ogniska oraz popijając ciepłą herbatkę.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się spotkać w tak licznym gronie i bawić się jak zwykle wyśmienicie. Sami zobaczcie jak fajnie było…  Czuwaj!  Druhna Iza

Zobacz fotorelację: