Festiwal Kultury Harcerskiej Zuchy pobiegły dla Szymona Zaproszenie na zbiórki harcerskie Pomoc dla Szymona Woźnickie zuchy pobiegły dla Szymona Festiwal Kultury Harcerskiej Złap jabłko Zuchy na Dzikim Zachodzie Harcbieg - 5 edycja ogólnopolskiego biegu 15 GZ III Festiwal Piosenki patriotycznej Akcja znicz w pełni udana! Święto Pieczonego Ziemniaka Noc piracka... Realizacja sprawności Marynarz w pełni Światło Betlejemskie I miejsce dla 15 GZ Wodni Przyjaciele

Rodzice w szkole

Festiwal Kultury Harcerskiej

Miniony weekend przyniósł nam wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. W sobotę punktualnie o godzinie 8.00 spotkaliśmy się w  Wadowicach w ZSnr 3, aby rozpocząć zmagania w konkursie piosenki harcerskiej. Po rozlokowaniu naszych tobołków i krótkim apelu, przenieśliśmy się do WCK, gdzie jako drudzy w kolejności zaprezentowaliśmy naszą piosenkę związaną z DMB. Mikołaj i Julka w duecie wprowadzili nas w świat "Kochanego brata i siostry", a my później wspólnie dokończyliśmy dzieła, śpiewając ułożoną przez nas piosenkę „Bo wszystkie zuchy...”. Na koniec Kacper zagrał solówkę na trąbce. Po godzinie przyszedł czas na piosenkę kabaretową i tu już poprzebierani zaśpiewaliśmy utwór z repertuaru kabaretu OTTO Mydełko Fa – nasz tytuł "ZUCHOLINA". I w tym utworze, jak się później okazało, nie mieliśmy sobie równych. Była moc, radość i wszystko to, co w piosence powinno być. Nasza praca nie poszła na marne - zajęliśmy pierwsze I miejsce, powtarzając swój sukces sprzed roku, gdzie nasza Krajka również dostała najwyższe noty podczas Zlotu.  Z tego miejsca gratulujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu, którzy widać było w 100% przygotowali się do występów.

Artykuł: Izabela Adamczyk.

Zdjęcia w galerii.