Festiwal Kultury Harcerskiej Zuchy pobiegły dla Szymona Zaproszenie na zbiórki harcerskie Pomoc dla Szymona Woźnickie zuchy pobiegły dla Szymona Festiwal Kultury Harcerskiej Złap jabłko Zuchy na Dzikim Zachodzie Harcbieg - 5 edycja ogólnopolskiego biegu 15 GZ III Festiwal Piosenki patriotycznej Akcja znicz w pełni udana! Święto Pieczonego Ziemniaka Noc piracka... Realizacja sprawności Marynarz w pełni Światło Betlejemskie I miejsce dla 15 GZ Wodni Przyjaciele

Rodzice w szkole

Zuchy na Dzikim Zachodzie

SZAKA LEPKA- ŁAPA- U    SZAKA LEPKA ŁAPA-U

13-14 listopad 2015

Kolejna przygoda za nami. Ten weekend obfitował w wiele  atrakcji. Nasze zuchy wzięły udział w biwaku organizowanym przez Namiestnictwo Zuchowe Hufca Ziem Wadowickiej. Tematem tegorocznego spotkania był dziki zachód. Już w piątek zaraz po rozlokowani się w szkole w Jaszczurowej przystąpiliśmy do pierwszego zadania, jakim była pantomima o Dzikim Zachodzie. Poszło nam całkiem nieźle. Po prezentacjach przyszedł czas na relaks i całkiem dziki zachód przy muzyce country. Rano, skoro świt, czekały na nas kolejne zadania. Robiliśmy piękną indiańską biżuterię, byliśmy na ranczu, doiliśmy krowę, graliśmy w bingo szlifując język angielski. Znaleźliśmy się na rodeo, aby nauczyć się posługiwać lassem i dosiąść rumaka. Sprawdziliśmy także swoją wiedzę o Dzikim Zachodzie i poznaliśmy kilka kowbojskich gierek i sztuczek  w „salonie”.  Na  koniec wszyscy razem (ok. 160 dzieciaków) odtańczyliśmy taniec kowbojski. Nadszedł czas na podsumowania i pożegnania. Mocno zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

Dziękujemy naszemu rewelacyjnemu szeryfowi dh Ani Mrajcy i gubernatorowi dh Mnice Glanowskiej za moc wrażeń i nie zapomniane chwile.

Artykuł: Izabela Adamczyk.